Злиття століття завершено: в Китаї оголосили про створення China Cosco Shipping Corporation

23.02.2016

Сімнадцятого лютого цього року в Шанхаї було урочисто проголошено створення нової компанії — China Cosco Shipping Corporation, яка стала результатом злиття China Ocean Shipping Company (Cosco) та China Shipping Group.

Нова корпорація почала своє існування в нелегкі для судноплавства часи, коли надлишок тоннажу світового флоту, який зумовлює низькі фрахтові тарифи, заважає компаніям успішно розвиватися. Одна з найпоширеніших моделей виживання в таких умовах — укрупнення бізнесу, прикладом якого і стало злиття Cosco та China Shipping. Уряд Китаю, що ініціював консолідацію, впевнений, що вона благотворно відіб’ється на конкурентоспроможності компаній.

Об’єднаний флот China Cosco Shipping налічує 832 судна загальною вартістю в $ 21,9 млрд. Цей флот стане серйозним конкурентом для таких гігантів, як данська компанія Maersk або японські Mitsui O.S.K. Лінії і NYK Line, якщо говорити про азіатський регіон. Сумарна місткість контейнеровозів, China Cosco належить Shipping, становить близько 1,56 млн. TEU — нова корпорація займає четверте місце в світі за потужністю контейнерного флоту. Раніше Cosco та China Shipping займали в цьому списку шосте та сьоме місця відповідно.

Втім, China Cosco Shipping збирається незабаром стати вже не четвертим, а третім контейнерним перевізником в світі. Для цього керівництво планує збільшити сумарну місткість флоту на 500,000 TEU, щоб вона перевищила 2 млн. TEU вже до кінця 2018 року. Зараз третє місце по місткості флоту займає компанія французька CMA CGM з флотом в 1,8 млн. TEU. На другому місці знаходиться Mediterranean Shipping Company (2,7 млн ТEU), На першому — недосяжна Maersk Line (понад 3 млн TEU).

Керівництво China Cosco Shipping визначило пріоритетні напрямки розвитку за схемою «6 + 1»: флот, логістика, фінанси, виробництво обладнання, морські перевезення, націоналізована промисловість, а також діяльність в Інтернеті і бізнес-інновації. Головний офіс корпорації, яку очолив голова правління China Shipping Сюй Ліжун, буде знаходитися в Шанхаї. Активи компанії оцінюються в $ 93,6 млрд.

Оголошення про створення China Cosco Shipping прозвучало як раз в той час, коли CMA CGM почала переговори з Cosco про створення спільного альянсу, куди планується також залучити тайваньскую компанію Evergreen і гонконгівську Orient Overseas Container Line (OOCL). Виникнення цього об’єднання може привести до руйнування трьох інших євразійських альянсів — Ocean Three, CKYHE і G6.