Південний «Шовковий шлях» з України в Китай відкрито

19.01.2016

Вантаж з України в Грузію буде доставлятися морем, потім залізницею до Азербайджану. Потім знову Каспійським морем до Казахстану, а звідти — знову на поїзді до самого Китаю. Поїзд складається з 10 вагонів і 20 сорокафутових контейнерів. У Кабміні вже охрестили новий шлях «Південним шовковим». З Іллічівська на станцію Достик (Китай) вантаж прибуде приблизно за 11‒12 днів.

Технічні характеристики дозволяють відправляти до сорока вагонів з 80-ю двадцятифутовими або 40-ка футовими контейнерами. Поїзд здатний перевозити будь-які вантажі. За відомостями Міністерства інфраструктури, новий маршрут вже зацікавив вітчизняних виробників картону, каменю, керамічної плитки, металоконструкцій, меблів, продуктів харчування і сільськогосподарської продукції.

Відбуття поїзда було обставлено святково. Проводити його в далеку дорогу приїхали Міністр інфраструктури Андрій Пивоварський, Міністр з економічного розвитку і торгівлі Айварас Абромавічус, глава правління Української залізниці Олександр Завгородній та інші високопоставлені особи. Губернатор Одеської області Михайло Саакашвілі також відвідав захід.

«Ми відкриваємо новий шлях не просто з Європи в Китай. За цим маршрутом українські товари потраплять на ті ринки, де у нас завжди були дуже сильні позиції: в Грузію, Азербайджан, Казахстан та на ті ринки, доступ до яких зараз тимчасово обмежений, у зв’язку з тим, що РФ ввела обмеження для транзиту українських товарів в інші країни», — підвів підсумки Андрій Пивоварський.

Нагадаємо, що в 2015 році обсяги поставок з України до Китаю виросли на 11% у порівнянні з 2014 роком. І це найвищий показник за останнє десятиліття. На даний момент Україна експортує в КНР практично 24 млн тонн товарів.